طراحی داروخانه اصفهان

فهرست مطالب

  • شاخه های تجاری داروسازی مرتبط با داروخانه
  • پروژه طراحی داروخانه اصفهان بادرود با جزئیات

مقدمه

تجارت دارو همواره با هدف تامین نیازهای مردم یک جامعه صورت میگیرد. در این تجارت، اغلب مردم مستقیما داروخانه ها را برای تامین داروهای خود می شناسند و دسترسی آسانی به آن دارند. نقش مهم دارو باعث شده تا شاخه های متعددی در این زمینه شکل بگیرد که به 4 نمونه از آن ها خواهیم پرداخت. علاوه بر آن، اهمیت این تجارت دارو در بین مردم باعث شده است تا شاهد راه اندازی و طراحی دکوراسیون داروخانه با توجه به اصول آنها باشیم.

1-داروخانه عمومی

داروخانه های عمومی در بین مردم جایگاه مشخص دارند. این داروخانه ها علاوه بر توزیع دارو های مورد نیاز بیماران، وظیفه راهنمایی و مشاوره بهتر به منظور نحوه استفاده درست و بهبود سلامتی را برعهده دارند. همین امر باعث شده است تا افراد گوناگون اقدام به تاسیس و طراحی داروخانه برای درآمد بیشتر و برند سازی باشند. این برند سازی اغلب با فروش محصولات دیگر در کنار داروهای موردنیاز هم شکل میگیرد که برای همه قابل توجه است.

2-داروخانه بیمارستان یا کلینیک

این نوع داروخانه بیشتر در کلینک ها یا بیمارستان ها دیده میشود. هدف این مراکز درمانی، خدمات متنوع برای بهبود بیماران بستری شده یا سرپایی در محیط بیمارستان است. در نتیجه، نقش موثرتری در مقایسه با داروخانه های عمومی در فرایند درمان بیماران ایفا می کنند که ارزش طراحی داروخانه را افزایش می دهد. همچنین استخدام کارکنان این مراکز با تخصص مرتبط در شناسایی داروها انجام میشود که ارتباط مستقیمی با دکترها و پرستاران دارند.

نمای دکوراسیون داخلی داروخانه
طراحی دکوراسیون داروخانه

3-صنعت داروسازی (Industrial pharmacy)

این صنعت در راستای آماده سازی داروها برای برطرف کردن نیازهای جامعه مرتبط با بیماری ها عمل میکند. در این فرایند، افراد متخصص از یک شرکت ارزیابی های اولیه برای تست دارو و توزیع آن در اجتماع انجام میدهند که آماده سازی واکسن ها ازجمله کارهای آنها می باشد.

4- داروسازی پژوهشی (Research pharmacy)

همواره برای تکمیل پروسه داروسازی نیارمند تحقیق و تست داروهای مختلف هستیم. در این زمینه، افراد متخصص زیادی وظیفه آزمایش داروها را برعهده دارند که به منظور شناخت عملکرد مثبت و منفی آنها انجام میشود. این تحقیق و پژوهش بیشتر در دانشگاه ها و مرکز دولتی اتفاق می افتد که متعهد به توسعه داروها برای مصرف عموم مردم با تجهیزات پیشرفته است.

نمای ورودی داروخانه
نمای جانبی پیشخوان داروخانه

طراحی داروخانه اصفهان-پروژه بادرود

متریال و لوزام استفاده شده در دکوراسیون داروخانه اصفهان

  • سقف mdfخام رنگ شده
  • باریسول ساده پست نور
  • میز کانتر کورین سامسونگ پیشخوان داروخانه
  • کف سرامیک پاسارگاد ۸۰ در ۸۰
  • قفسه ها از هایگلاس ایرانی
دکوراسیون سالن انتظار
دکو.راسیون مطب پزشکی

کانتر کورین چیست؟چرا در طراحی داروخانه از کانتر کورین استفاده میکنیم؟

یکی از مزیت های کورین برای طراحی داروخانه اصفهان را می توان به سطح بدون درز آن با شکل و قالب متفاوت اشاره نمود. کورین هیچ محدودیتی با هارمونی رنگ های مختلف و سبک های متنوع برای دکوراسیون داخلی ندارد. نصب کانتر پذیرش کورین در قسمت های مختلف در محل اجرا تحویل داده می شوند و سپس با لوازم اولیه آن ساخته میشود. پیشخوان داروخانه در طراحی داروخانه به دلیل مورد توجه بودن آن بسیار مهم است. برای ساخت میزهای پذیرش اغلب از موادی با کیفیت بالا مانند کورین استفاده می شود تا با المان های بصری زیبا و لوکس در فضایی به اندازه کافی بزرگ برای بدست آوردن تصورات خوب ساخته شوند. ساخت پیشخوان داروخانه با  کورین چوب، شیشه و سنگ از متریال های محبوب برای نمای دکوراسیون آن هستند. طراحی یک پذیرش کورین معمولا دارای پیوندی به معماری اطراف و همچنین نام تجاری و تصویر از یک کسب و کار است. یک پذیرش جدید با میز آن میتواند یک فرهنگ تجاری جدید را ایجاد کند.

در طراحی داروخانه اصفهان متریال پیشخوان داروخانه از سنگ کورین می باشد.

سقف باریسول چیست ؟

سقف کاذب باریسول یک نمونه سقف کاذب است که به دلیل زیبایی و مزیت های زیادی که دارد محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. این نوع سقف ها دارای انواع چاپی، آینه ای، سه بعدی و… هستند. سقف کاذب باریسول در مکان هایی مانند رستوران ها و کافه ها، فضای استخرها، سینماها و بیمارستان ها استفاده می شود. این سقف ها نور را به خوبی از خود عبور داده و نصب سریع و آسانی دارند. در پروژه طراحی داروخانه اصفهان می توانید طرح آن را به خوبی مشاهده کنید.

نمای غربی داروخانه
نمای اصلی داروخانه